Vândut de liki24.ro
Advil Ultra Forte 400 mg, 20 capsule moi, GskAdvil Ultra Forte conține ingredientul activ ibuprofen, care aparține grupului de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (cunoscute sub numele de AINS) și sunt utilizate pentru a calma durerea și pentru a reduce inflamația și febra.Advil Ultra Forte 400 mg conține ibuprofen sub formă lichidă, astfel încât absorbția este de cel puțin două ori mai rapidă decât în cazul tabletelor. Acest fapt duce la declanșarea rapidă a procesului de ameliorare a durerii, efectul este lung, de până la 8 ore.Capsula moale conține o doză mare de ingredient activ ibuprofen sub formă lichidă, care este absorbită rapid și apoi începe să își facă efectul într-o perioadă scurtă de aproximativ 10 minute.Advil Ultra Forte este utilizat pentru ameliorarea durerilor de intensitate scăzută și moderată, a durerilor osteoarticulare și musculare (inclusiv tendinite, bursite, luxații, entorse), precum și a durerilor articulare de etiologie nereumatică, dureri de spate, dureri de cap, migrene (tratament și prevenire ), dureri reumatice, nevralgie, dureri de dinți, dismenoree, scăderea febrei și pentru ameliorarea simptomelor răcelii și gripei.Acest medicament este indicat pentru adulți și adolescenți cu vârsta peste 12 ani.Ar trebui să întrerupeți tratamentul și să consultați un medic dacă simptomele dumneavoastră se agravează sau nu se ameliorează după 3 zile pentru febră și 5 zile pentru durere.Compoziţie:Ingredientul activ este ibuprofenul.Fiecare capsulă conține ibuprofen 400 mg.Ceilalți excipienți sunt:Conținutul capsulei: Macrogol 600, hidroxid de potasiu 50%, constând din:hidroxid de potasiuapă purificată.Capsulă.Gelatină 170 Bloom, sorbitol lichid parțial deshidratat (E 420), apă purificată.Materiale de imprimare:Cerneală neagră care conține:Alcool SDA 35A (amestec de etanol și acetat de etil)Propilenglicol (E 1520)Oxid negru de fier (E 172)Poliacetoftalat de vinil (PVAP)Apă purificatăAlcool izopropilicMacrogol 400Hidroxid de amoniu (28%).Aditivi tehnologici:AzotLecitină 4,5% în trigliceride cu lanț mediu.Soluție fosaletanolică:FosalEtanolAlcool izopropilic.Mod de administrare:Luați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Ar trebui să discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigurCapsulele se înghit întregi cu apăDacă aveți orice întrebări suplimentare despre acest medicament, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistuluiAdulți, vârstnici și adolescenți cu vârsta peste 12 ani: 1 capsulă moale Advil Ultra Forte (400 mg) de până la trei ori pe zi, la nevoie. Următoarea doză nu trebuie luată mai puțin de 4-6 ore mai târziuNu luați mai mult de 3 capsule moi Advil Ultra Forte (1200 mg) în 24 de oreUtilizare la copii: Acest medicament nu este indicat copiilor sub 12 aniDacă suferiți de insuficiență renală sau hepatică, trebuie să vă adresați medicului dumneavoastră înainte de a utiliza Advil Ultra ForteAdvil Ultra Forte poate fi utilizat de către pacienții cu diabet.Contraindicatii:Nu utilizați Advil Ultra Forte:dacă sunteți alergic la ibuprofen sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicamentdacă sunteți alergic la acidul acetilsalicilic și la alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS).Precauții:Înainte de a lua Advil Ultra Forte, discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul.Sarcina si alaptarea:Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.Medicamentul nu este recomandat în timpul sarcinii, mai ales în primele 3 luniEste contraindicat in ultimele 4 luni de sarcina.Alăptarea:
Preț:
Vânzător: Liki24.ro
Brand: Gsk