Vândut de liki24.ro
Antinevralgic Răceală și Gripă, 12 comprimate filmate, SanofiAntinevralgic Răceală și Gripă ameliorează eficient multe dintre simptomele răcelii și gripei. Aceste simptome includ febră, dureri de cap, frisoane, congestie sau obstrucție nazală, dureri sinusale și dureri în gât, dureri musculare și dureri articulare.Acest medicament conține o combinație de trei substanțe active. Paracetamolul reduce febra și ameliorează durerea, fenilefrina ameliorează congestia sau obstrucția nazală, iar cafeina accelerează apariția efectului analgezic al paracetamolului și ajută la reducerea oboselii și a somnolenței.Acest medicament este indicat adulților și adolescenților cu vârsta peste 12 ani.Compoziție:Substanțele active sunt: paracetamol, cafeină și clorhidrat de fenilefrinăFiecare comprimat conține paracetamol 500 mg, cafeină 25 mg și clorhidrat de fenilefrină 5 mgCelelalte ingrediente sunt: Nucleu: Povidonă K-25, laurilsulfat de sodiu, celuloză microcristalină, amidon de porumb, amidon de porumb pregelatinizat, silice coloidală anhidră, acid stearic, talc. Film: Hipromeloză, macrogol, dioxid de titan.Mod de utilizare:Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a indicat medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau farmacistul dacă nu sunteți sigurAdulți și copii peste 15 ani: 1-2 comprimate (500 mg–1 g); Dacă este necesar, se poate repeta la fiecare 4 ore, fără a depăși 8 comprimate (4 g) timp de 24 de ore în tratamentul de scurtă durată și 2,5 g timp de 24 de ore în tratamentul de lungă duratăCopii 6-15 ani: ½-1 comprimat de 3-4 ori, fără a depăși 2 g în 24 de oreCopii sub 6 ani: contraindicat din cauza formei farmaceuticeDacă aveți orice întrebări suplimentare despre acest medicament, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.Contraindicații:Nu utilizați Răceală și Gripă dacă sunteți alergic la paracetamol, cafeină, fenilefrină sau la oricare dintre celelalte ingrediente ale acestui medicament.Precauții:Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul înainte de a utiliza Răceală și Gripă.Sarcina, alăptarea și fertilitateaDacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru sfaturi înainte de a lua acest medicamentNu se recomandă administrarea de medicamente pentru răceală și gripă femeilor gravide și care alăptează.Conducerea vehiculelor și utilizarea utilajelorLa persoanele sensibile, medicamentul poate provoca amețeli; prin urmare, poate afecta negativ activitățile care necesită vigilențăNu conduceți vehicule și nu folosiți utilaje dacă vi se întâmplă acest lucru.Atenționări:Citiți cu atenție întregul prospect înainte de a începe să luați acest medicament, deoarece conține informații importante pentru dumneavoastră.Prezentare: 12 comprimate filmate
Preț:
Vânzător: Liki24.ro
Brand: Sanofi