Freza / Slefuitor pentru beton si pardoseli 2000W, 180mm - BIHUI-CG2000
Vândut de albertool.com
Detalii:
Freza / Slefuitor pentru beton si pardoseli 2000W, 180mm - BIHUI-CG2000 (MODEL NOU, inlocuieste CG-1900) Caracteristici Tehnice Tensiune: 230 V Putere: 2000 W Turatii: 0 - 3000rpm Diametru disc / cupa : 180 mm Accesorii Cupa diamantata recomandata DXDY.SDCC.180 Inaltimea recomandata a cupei diamantate utilizate este de 27mm Utilizarea unor cupe diamantate cu inaltime mai mare nu asigura o aspirare optima a prafului Aplicații Îndepărtarea suprafețelor vechi precum și pregătirea unei noi baze pentru renovarea secundară. Potrivit pentru materiale precum placi, beton, gravare, adeziv pentru plăci, piatră naturală, tencuială, vopsea, etc. Descriere Fabricat din aliaj de aluminiu durabil, metal și nailon Design ergonomic caracterizat prin echilibru și planeitate sporite Potrivit pentru aproape toate discurile cu diamant de 180 mm Proiectat cu protecție la oprire și supraîncărcare și reglare a vitezei Pornire electronica soft-start și cu funcție de limitare curent de pornire Capac de protecție frontal detașabil cu magnetic, convenabil pentru șlefuirea colțurilor (colțul interior) Design conceput pentru autocurățare, echipat cu interfață profesională, poate fi folosit împreună cu un aspirator pentru funcționare fără praf ( Vezi aici lista de aspiratoare profesionale CRIANO ) Se poate monta pe un suport de lucru ergonomic, BIHUI-CGWS19 care nu este inclus, dar se poate achizitiona separat de aici) Instalare convenabilă, funcționare confortabilă, reducerea intensității muncii Unghiuri reglabile pentru a satisface nevoile scenei de lucru Echipat cu dispozitiv de poziționare reglabil pentru a asigura consistența șlefuirii marginilor și colțurilor Videoclip demonstrativ modelul vechi CG-1900 -