Masina de taiat materiale de constructii 70cm, 2kW, disc diamantat 450mm - CNO-BRICKER450
Vândut de albertool.com
Detalii:
Masina de taiat materiale de constructii 70cm, 2kW, CRIANO CNO-BRICKER450 CRIANO CNO-BRICKER450 este o mașină de tăiat electrică cu efect de plonjare și o masă mobilă, fiind ideală pentru tăierea unei game largi de materiale de construcții comune , cum ar fi cărămizi de diverse tipuri, marmură, granit, plăci ceramice, piatră și alte materiale similare. Specificații Tehnice Lungime maximă de tăiere : 70 cm Grosime maximă de tăiere (single / double cut): 130 / 180 mm Grosime maximă de tăiere 45º: 85 mm Motor: 2 kW, 230 V, 50 Hz Diametrul discului 400 sau 450 mm cu interior de 25,4mm (NU ESTE INCLUS) Capacitate rezervor apă 37 Litri Dimensiune Masă: 53 x 43 cm Reglaj unghi de tăiere: 0-45 grade Viteza de mers in gol 2800RPM Nivel LPA 72dB(A), LWA 85 dB(A) Greutate neta 80kg / bruta 98kg CU PICIOARE RABATABILE Discuri diamantate recomandate: Beton DiamantatExpert-CRIANO SHARK 2040.450 - gama SUPER PREMIUM Beton DiamantatExpert-CRIANO BLUE LINE BCON.450 - gama Standard Caramida / Abrazive DiamantatExpert-CRIANO BLUE LINE BASF.450 - gama Standard Materiale Pentru tăierea unei game largi de materiale de construcții precum: cărămizi de diverse tipuri, marmură, granit, plăci ceramice, piatră și alte materiale similare. Caracteristici CRIANO CNO-BRICKER450 este o mașină de tăiat electrică cu efect de plonjare și o masă mobilă, fiind ideală pentru tăierea unei game largi de materiale de construcții comune , cum ar fi cărămizi de diverse tipuri, marmură, granit, plăci ceramice, piatră și alte materiale similare. Robustețea și designul șasiului său de oțel îi permit să reziste perfect cerințelor muncii intense pe șantier. Capul de tăiere de înaltă performanță, cu efect de plonjare, permite utilizatorului să facă tăieturi de până la 180 mm grosime (tăiere în două etape) și este articulat pentru tăieturi precise la un unghi de 45º. Echipată cu un protector termic și un sistem de răcire a discului diamantat prin pompă de apă, CNO-BRICKER350 este construită pentru o operare sigură și eficientă. Avantaje Capacitate de tăiere: Capabilă să taie o gamă largă de materiale de construcții comune, inclusiv cărămizi de zidărie, cărămizi de fațadă, cărămizi ignifuge, marmură, granit, plăci ceramice și piatră. Cap de tăiere cu plonjare: Efect de plonjare de înaltă performanță pentru tăieturi de până la 180 mm grosime (tăiere în două etape). Cap articulat: Capul de tăiere este articulat pentru tăieturi precise la un unghi de 45º. Construcție robustă: Dispune de o structură robustă din oțel pentru rezistență sporită la cerințele muncii intense pe șantier. Masă mobilă: Echipată cu o masă mare pentru o suprafață de lucru mai mare și confort sporit. Apărătoare de Protecție: Echipată cu apărătoare de protecție din tablă pentru siguranță în utilizarea discurilor segmentate. Protector termic: Include un protector termic pentru siguranța motorului. Răcirea discului: Răcirea discului diamantat se realizează prin pompă de apă integrată. Picioare Rabatabile: Concepută cu picioare rabatabile pentru transport și depozitare mai ușoare. Pachet de Livrare Standard: Aparatul este furnizat cu cablu. Discul diamantat Ø 400-450mm / 25,4mm nu este inclus.