Vândut de liki24.ro
Paracetamol Tis, 120 mg/5 ml, 100 ml, Tis FarmaceuticParacetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop conține ca substanță activă paracetamol, care aparține grupului de medicamente denumite analgezice-antipiretice.Indicații:Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop este indicat pentru ameliorarea durerilor de intensitate ușoară până la moderată și scăderea febrei la copii cu vârsta cuprinsă între 1 lună și 12 ani.Ingrediente:5 ml Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop (o linguriță dozatoare mare) conțin paracetamol 120 mg.Mod de administrare:În funcție de vârstă și de greutatea copilului se recomandă următoarele doze:copiii cu vârsta cuprinsă între 1-3 luni: 2,5 ml sirop (60 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zicopiii cu vârsta cuprinsă între 3 luni-1 an: 2,5-5 ml sirop (60 - 120 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zicopiii cu vârsta cuprinsă între 1-6 ani: 5-10 ml sirop (120 - 240 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zicopiii cu vârsta cuprinsă între 6-12 ani: 10-20 ml sirop (240 - 480 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe ziDoza totală de paracetamol nu trebuie să depășească 80 mg/kg/zi la copiii cu greutatea sub 37 kgLa copiii cu greutatea cuprinsă între 38 kg și 50 kg, doza zilnică de paracetamol nu trebuie să depășească 3 g pe ziLa copiii cu greutate peste 50 kg, doza zilnică de paracetamol nu trebuie să depășească 4 g pe zi.Prezentare: 100 ml
Preț:
Vânzător: Liki24.ro
Brand: Tis Farmaceutic