
Aura Herbals · Vitamine și Suplimente
Vitamina D3 4000 UI 90 capsule Aura Herbals
Compară ofertele (1)
Prețurile sunt preluate automat din feed-urile magazinelor și pot diferi față de site-ul magazinului. Verifică prețul final la magazin.
Descriere Vitamina D3 4000 UI 90 capsule Aura Herbals
Vitamina D3 4000 UI 90 capsule Aura Herbals Supliment alimentar ingrediente 100% naturale, concentrație mare de vitamina D - 4000 UI într-o capsulă, vitamina D naturală și certificată (Quali®-D) din lanolină, Capsule vegetale Vcaps® – învelișul capsulei din celuloză vegetală, etichetă curată - cea mai simplă compoziție, fără aditivi inutile, 90 de doze zilnice. Vitamina Quali-D® certificată - vitamina D de cea mai înaltă calitate obținută din lanolină, lână de oi vii și sănătoase care trăiesc pe pășunile din Australia și Noua Zeelandă. Datorită particulelor fin dispersate, obținute în laboratoare elvețiene specializate, Quali-D® se caracterizează printr-o formă foarte stabilă. Acest proces inovator înseamnă că preparatul Aura Herbals conține vitamina D de origine naturală, care este și mai rapid și mai ușor absorbită de organismul uman. Proprietăți speciale ale vitaminei D: susține buna funcționare a sistemului imunitar, ajută la menținerea dinților sănătoși, susține buna funcționare a mușchilor, are un efect pozitiv asupra absorbției calciului și fosforului. Ingrediente în porția zilnică: Ingrediente active 1 capsulă RWS* Vitamina D 100 µg (4000 UI) 2000% *Valoarea aportului de referință Doza zilnică recomandată: 1 capsulă. Nu depășiți doza zilnică recomandată. Mod de utilizare: 1 capsula cu apa. Utilizați o dată pe zi. Ingrediente: inulină, colecalciferol (vitamina D din lanolină), L-leucină, învelișul capsulei: hidroxipropil metilceluloză. Precauții: Nu utilizați dacă sunteți alergic la oricare ingredient al suplimentului. Înainte de utilizare, este indicat să efectuați un test de sânge 25-(OH)D și să consultați rezultatul cu un medic sau farmacist. Un supliment alimentar nu poate fi folosit ca înlocuitor al unei diete variate. Amintiți-vă că o dietă echilibrată și un stil de viață sănătos sunt foarte importante și recomandate. Supliment alimentar destinat persoanelor sănătoase cu vârsta peste 75 de ani. Producător: Aura Herbals
Detalii
- Brand
- Aura Herbals
- Categorie
- Vitamine și Suplimente
- Magazine
- 1
- Disponibilitate
- În stoc
Produse similare

Aura Herbals
Aura Herbals Cranberry + Vitamina C, 60 capsule
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Aura Herbals D3 2000 UI K2MK7 75 µg + zinc + seleniu, 90 comprimate
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Aura Herbals Orez roșu + Anghinare, 60 capsule
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Aura Herbals Vitamina C 1000 mg, 60 capsule
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Aura Herbals Vitamina K2MK7 picături, 30 ml
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Aura Herbals, Vitamina D3 Forte 2000 UI, picături, 50 ml
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Aura Herbals Vitamina B Complex, 90 capsule
49,34 RON
liki24.ro

Aura Herbals
Inositol 1100 mg 60 capsule Aura Herbals
49,34 RON
liki24.ro
