
Epsilon Health · Vitamine și Suplimente
Effecol 3350 Junior, 12 plicuri x 6,5 g, Epsilon Health
Cel mai mic preț din 2 magazine
40,10 RON
până la 40,60 RON · economisești 0,50 RON
Vezi oferta la springfarma.comCompară ofertele (2)
Prețurile sunt preluate automat din feed-urile magazinelor și pot diferi față de site-ul magazinului. Verifică prețul final la magazin.
Descriere Effecol 3350 Junior, 12 plicuri x 6,5 g, Epsilon Health
Dispozitiv medical laxativ care, prin acţiune osmotică, favorizează tranzitul medical în mod natural. Recomandat în tratamentul constipaţiei cronice la copii în vârstă de peste 2 ani şi cu greutatea de peste 10 kg. Nu este absorbit şi nu fermentează în stomac, nu irită mucoasa şi este eliminat prin fecale. EFFECOL JUNIOR EPSILON HEALTH este indicat mai ales în situaţii de constipaţie cronică şi de tulburări intestinale ocazionale. Datorită afinităţii pentru apă, EFFECOL JUNIOR EPSILON HEALTH face ca scaunul să fie mai moale, facilitând evacuarea fără a cauza crampe sau dureri abdominale şi fără a duce la nevoi urgente. Se prezintă sub formă de pudră în săculeţe pentru prepararea unei soluţii orale. Compoziţie: Fiecare săculeţ conţine 6,563 g de Macrogol 3350. Mod de administrare: Copii între 2 şi 6 ani: un săculeţ, o dată pe zi Copii între 7 şi 12 ani: 2 săculeţe pe zi Deschideţi săculeţul şi diluaţi conţinutul în 62,5 ml (aproximativ o jumătate de pahar cu apă plată). Contraindicaţii: A nu se administra EFFECOL JUNIOR EPSILON HEALTH în caz de: Stenoză intestinală Perforare intestinală Boli intestinale inflamatorii (de exemplu boala Crohn, colită ulcerativă) Obstrucţie intestinală. Precauţii: Nu administraţi produsul copiilor cu vârsta de mai puţin de 2 ani Nu se recomandă depăşirea dozelor recomandate, întrucât dozele mai mari pot duce la apariţia unor efecte secundare neaşteptate În cazul în care tratamentul durează mai mult de 30 de zile, se recomandă oprirea tratamentului cu EFFECOL JUNIOR EPSILON HEALTH timp de cel puţin 3-5 zile A nu se administra în caz de intoleranţă la produs A nu se administra în caz de hipersensibilitate cunoscută la componente şi la polietilenglicol Fiecare săculeţ este de unică folosinţă şi trebuie deschis doar în momentul utilizării. Prezentare: 12 plicuri x 6,5 g
Detalii
- Brand
- Epsilon Health
- Categorie
- Vitamine și Suplimente
- Magazine
- 2
- Disponibilitate
- În stoc
Produse similare

Epsilon Health
Effecol 3350 Epsilon Health, 12 plicuri x 13,3 g, S.I.I.T.
41,36 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Picaturi pentru urechi MinOtik, 10 ml, Epsilon Health
37,03 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Spray nazal Nozalys relief, 20 ml, Epsilon Health
36,46 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Diolin liquid, 6 plicuri x 15 g, Epsilon Health
47,43 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Sirop Meloo, 150 ml, Epsilon Health
26,93 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Epsilon Health Silactis Fast Supliment Alimentar Special 20 file
56,38 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Epsilon Health Prolife Lactobacilli Probiotice 56ml
62,23 RON
liki24.ro

Epsilon Health
Effecol Fiber Epsilon Health, 14 plicuri x 30 ml, S.I.I.T.
63,86 RON
liki24.ro
